היסטוריית ביטקוין

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
היסטוריית ביטקוין

המסע שהביטקוין עבר היה מעורר השראה, ממקורותיו הצנועים ב-2008 ועד לשיא השווי שלו בשנת 2021. בתוך עשור בלבד, הביטקוין זינק והתרסק ופעמים רבות בדרכו לשווי של עשרות אלפי דולרים.

ביטקוין הוא כסף אלקטרוני. בקצרה, המשמעות היא שאנשים יכולים לבצע עסקאות ישירות אחד עם השני ללא שימוש בבנק או כסף פיזי . ביטקוין נוצר כדי לאפשר לאנשים לבצע עסקאות פיננסיות ללא תלות בממשלות או במוסדות פיננסיים.

כיום, ביטקוין הוא מטבע הקריפטו הנפוץ ביותר בעולם, ותומכים רבים מאמינים שהוא יחליף בסופו של דבר כסף פיזי. בעוד שהביטקוין אינו מושלם, המשקיעים שלו מתרגשים לקראת עתידו. הצמיחה של הביטקוין עוררה קהילה נלהבת ואופטימית לגבי העלייה של מטבעות קריפטו והאפשרויות החדשות שהם יספקו לעולם.

מתי ביטקוין הומצא

ביטקוין נוצר בעקבות המיתון הגדול ב-2008, כאשר אנשים נזהרו יותר ויותר מבנקים בחברה.

ביטקוין נחשב ליעיל מאוד כשיטה לביצוע עסקאות ללא צורך של צד שלישי כמו בנק. במקום להיות תלויים בבנקים ובארגונים אחרים.

ב-3 בינואר 2009, הבלוקצ’יין של ביטקוין נוצר כאשר בלוק הג’נסיס נכרה בפעם הראשונה. שבוע לאחר מכן, התרחשה עסקת בדיקה מקדימה.

עסקת הביטקוין המתועדת הראשונה התרחשה כאשר בחור בשם צ’רלי רכש שתי פיצות של פאפא ג’ון, כל אחת בשווי 25 דולר במאי 2010 תמורת 10,000 BTC.

בסוף ינואר, ביטקוין אחד הוערך ב-42.165 דולר. 22 במאי ידוע בתור יום הפיצה לזכר האירוע ההיסטורי הזה שבו הביטקוין הגיע לראשונה למחיר הגבוה ביותר של 10,000 דולר למטבע.

“בימים הראשונים, ביטקוין שימש לסחורות ושירותים בתמורה לביטקוין בפורומים באינטרנט”, אומר שותף בחברה אמריקאית לניהול השקעות.
בשנת 2011, כורים ומקודדים החלו לפתח רשתות חדשות כמו Ethereum ו-Litecoin, וכן לשפר את הקוד מאחורי הבלוקצ’יין של ביטקוין.

מאגר יישומים רחב יותר משך יותר אנשים, מה שעזר להעלות את הערך הנתפס של ביטקוין. ברגע שחברות נבחרות החלו להשתמש בביטקוין למטרות רבות, חלה עלייה בשימוש בביטקוין בתור כסף.

קל יותר לקנות, למכור, לסחור ולאחסן ביטקוין כעת מאשר ב-2010, כשהמטבע הפך לזמין לראשונה בבורסות. בגלל החלפות אלו, לביטקוין יש ערך קבוע מול הדולר.

היסטוריית מחירי הביטקוין

התנודתיות של הביטקוין היא אחד הדברים המייחדים אותו. ביטקוין מוכר בשל התנודתיות שלו, הנובעת ממעמדו כסוג נכסים מתפתח. מאז הקמתו ב-2009, ערכו של הביטקוין עלה באופן דרמטי למרות תנודות מחירים מדי פעם.

בפברואר 2011, ערכו של הביטקוין עבר לראשונה $1. “המחיר שלו היה מתחת ל-2 דולר בשנים הראשונות שלו כשהתרחב”, אומר קריס מרשלק, מנכ”ל Crypto.com. “ביטקוין עלה לסביבות $31 ביוני 2011 לפני שירד בחזרה לנתונים חד ספרתיים.”

עד אפריל 2013, הביטקוין התקדם ל-200 דולר. עד סוף נובמבר 2014 הוא היה שווה יותר מ-1,000 דולר. בנובמבר 2016, הוא עלה ל-10,000 דולר לפני שירד בהדרגה בחזרה למחיר המינימלי של 6,800 דולר בתחילת דצמבר 2021.

כשמחיר הביטקוין צנח, נוצר “שוק בוגר יותר” סביב מטבעות קריפטו.
ביטקוין היום

כיום, ביטקוין אחד שווה כ-37,000 דולר. זה רחוק מהשיא בכל הזמנים שלו, כמעט 100,000 דולר בדצמבר 2017, ומרחק רב מהשפל של קרוב ל-3,000 דולר שהגיע אליו במאי 2018.

זהותו של יוצר הביטקוין נותרה בגדר תעלומה. “עד היום אף אחד לא יודע מי הוא או היה סאטושי נקמוטו”, מסביר ארל. “זה נושא שיוצר לא רק ויכוחים אלא גם ספקולציות ואולי בהכרח – תיאוריות קונספירציה”.

יש מגוון תיאוריות שמסתובבות, כולל התפיסה שביטקוין הוא “עבודת בואש” או פרויקט סודי של עסק ענק כלשהו או סוכנות ביון, לפי ארל. אחרים מאמינים שזה פרויקט מלכודת שבסוף כולם יפסידו בו.

ביטקוין מחר

אז, מה הלאה עבור ביטקוין? אף אחד לא יודע בוודאות, אבל הרבה צופים שזו סביבה מוארת ומרגשת.

חשוב לזכור ששום השקעה, אינה ללא סיכון. ראוי לציין שמה שעולה יכול גם לרדת ולרדת במהירות, כפי שמוכיחה ההיסטוריה של הביטקוין.

המאמר האחרון

שתפו את המאמר!

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל

עוד דברים מעניינים?